O nás

Martin Vlnas

Martin Vlnas

ředitel vydavatelství

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou kulturou a sociálními systémy. Během studia sice publikoval reportáže v Reflexu nebo Respektu, ale kariéru začal jako portýr. Od března 2008 pravidelně přispíval do Finmagu a v září 2009 nastoupil jako editor. O rok později k němu dostal na starost web Peníze.cz a v roce 2012 se stal ředitelem vydavatelství Partners media. Od té doby se stará o rozvoj, koncepci, strategii a faktury neustále rostoucí společnosti. Když nepracuje, nejspíš se věnuje rodině, běhá nebo hraje Magic: The Gathering.

Zuzana Kleknerová

Zuzana Kleknerová

ředitelka redakcí

Novinářka a mediální manažerka s dvacetiletou praxí prošla několika zpravodajskými redakcemi v Česku a Německu a publikovala stovky článků hlavně o zahraniční politice. Jako ředitelka obsahu měla tři roky na starosti redakce mediálního domu Economia (Hospodářské noviny, Respekt, Aktuálně.cz, Ekonom a další). Pracovala jako zástupkyně šéfredaktora, vedoucí zahraničního zpravodajství, editorka i redaktorka. Za zpravodajství z Ukrajiny získala se svým týmem Novinářskou cenu 2014. Vystudovala politologii, historii a západoevropská studia v Hamburku a v Praze.

Michal Koubek

Michal Koubek

obchodní ředitel

Vedl obchod portálu Bezrealitky.cz, předtím se staral o speciální online projekty Samsungu nebo agenturní prodej v cestovní kanceláři Fischer. Zkušenosti s mediálním světem získával pět let u Vodafone. Ve volném čase se věnuje ženě Markétě, synu Kristiánovi, tenisu, boxu a knihám.

Petr Kučera

Petr Kučera

šéfredaktor portálu Penize.cz

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury a podnikatelského týdeníku Profit, deset let řídil ekonomicko-finanční rubriku na Aktuálně.cz. Jako editor se podílel na startu Deníku N. Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Ve volném čase rád jezdí na běžkách, na kole, tramvají, trolejbusem nebo vlakem. Miluje svou rodinu, hrochy, dobré víno a Portugalsko. Vedl kurzy ekonomické žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Michal Hron

Michal Hron

šéfredaktor webu finmag.cz

Editor Finmag.cz. Novinář s dlouholetou praxí z největších českých médií, milovník moderních technologií i přístupů. Do Finmagu přešel po neslavném konci týdeníku Euro, dřív vedl domácí redakci Hospodářských novin a působil jako editor zpravodajství na portálech iDnes.cz a Novinky.cz. Politicky nevyhraněný liberál, v běžném životě konzerva.

Marek Mittaš

Marek Mittaš

šéfredaktor portálu Peniaze.sk

Vyštudoval filozofiu na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Po skončení školy pracoval ako redaktor časopisu Lekárnik, neskôr ako šéfredaktor celoslovenského magazínu Zdravý život. Následne sa venoval téme financií a priemyslu ako redaktor viacerých finančných a technických magazínov. V štúdiu SME Creative vytváral obsah natívnej reklamy zameraný hlavne na osobné financie a investovanie pre denník sme.sk Vo voľnom čase píše beletriu. Publikoval dve poviedkové knihy a jeden román. Okrem toho rád behá a súťaží na Spartan race.

Michaela Kramárová

Michaela Kramárová

šéfredaktorka magazínu Heroine

Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze a žurnalistku na Univerzitě Palackého v Olomouci. V redakci Elle vyzkoušela v letech 2000–2004 redakční funkce od redaktorky kultury po redaktorku jídla. Zakládala a pět let vedla časopis Yellow. Devět let byla šéfredaktorkou Ženy a života. Vymyslela soutěž Žena roku. Od května 2020 vede časopis Heroine. Když nepracuje, věnuje se synovi a partnerovi, cvičí a zkoumá všechny nástroje na to, jak být v životě šťastnější. Má ráda veselé lidi, kteří se nebojí svých snů, a jen těžko odolá dobré knize, jídlu či sklence vína.

Irena Jirků

Irena Jirků

šéfredaktorka magazínu Finmag

Vystudovala historii a bohemistiku, jako reportérka začínala v MF Dnes. V rámci mezinárodního projektu Journalistes en Europe působila v Paříži a psala reportáže pro magazín Europe, posléze byla šéfredaktorkou časopisů Marianne a Sanquis, osm let řídila páteční přílohu HN. Je autorkou několika knih, ráda píše sloupky, povídky a nejradši má ústřice od bretaňských rybářů. V roce 2019 vydalo Argo knižně její rozhovory s francouzskými spisovateli, v roce 2022 ji ministryně kultury Francouzské republiky udělila řád Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres.

Ondřej Tůma

Ondřej Tůma

ředitel projektu FootballClub

Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Studoval také na Fakultě humanitních studií v Praze a na Goethe-Universität ve Frankfurtu nad Mohanem. Má za sebou stáže v Českém rozhlase a Lidových novinách. Vedl cestovatelský server Tripzone.cz. V roce 2010 začal psát pro finanční portál Peníze.cz, v roce 2015 se stal šéfredaktorem časopisu Finmag a od roku 2021 šéfuje i webu Finmag.cz. V listopadu 2021 převzal vedení projektu Football Club. Když zrovna neťuká do klávesnice, běhá s dětmi po lese, poslouchá audioknihy, sedí na Letné (na pivu a na fotbale) nebo cestuje po Evropě.

Kateřina Hovorková

Kateřina Hovorková

redaktorka webu peníze.cz

V médiích pracuje od 90. let. Začínala v České tiskové agentuře, prošla redakcemi MF Dnes, iDnes, pracovala v Hospodářských novinách a na Aktuálně.cz. Na webu Peníze.cz se věnuje především osobním financím a trhu práce. Na Teologické fakultě Jihočeské univerzity získala bakalářský titul. O víkendech se stará o rodinný penzion v jižních Čechách. Volný čas tráví ráda s rodinou nebo na dlouhých procházkách se psem.

Pavla Adamcová

Pavla Adamcová

redaktorka Peníze.cz

Na Peníze.cz píše hlavně o spotřebitelských tématech. Začínala v roce 2006 v Hospodářských novinách, o rok později se připojila k ekonomické redakci Aktuálně.cz, kde s přestávkami působila deset let a poslední rok ji také vedla. Mezitím pracovala na pozici redaktora zahraniční ekonomiky v České televizi nebo v multimediálním projektu Newslab.

Jiří Hovorka

Jiří Hovorka

redaktor a editor pro FootballClub

Editor webu FootballClub.cz a redaktor webu Peníze.cz. O osobních financích píše od roku 2009, začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v redakci Aktuálně.cz. Poté, co tento server koupilo vydavatelství Economia, objevovaly se jeho texty i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům, bankovním produktům nebo dluhovým tématům. Je sportovní nadšenec, i proto se pustil do práce na webu Football Clubu.

Adam Štěpánek

Adam Štěpánek

editor webu Finmag.cz

Vystudoval žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Začínal ve sportovních redakcích, pak se přeorientoval na byznys a jako redaktor a editor pracoval na webech týdeníků Euro a Hrot. Zajímá se o zahraniční politiku a rád se nervuje u sledování svých oblíbených sportovních týmů, ať už ze světa fotbalu (i amerického) či basketbalu.

Gabriel Pleska

Gabriel Pleska

redaktor a editor pro Penize.cz a FootballClub

Vystudoval češtinu. Staral se o recenzní rubriku v literárním časopise, opravoval a redigoval knížky a pracoval na tiskovém v České poště. Obstarával chod webu Peníze.cz a staral se o webový Finmag, editoval Finmag papírový. Dnes edituje, píše a občas dělá grafiky pro Peníze.cz a leští texty pro Football Club. Sběratel jazykových kuriozit a zbytných informací, o kterých nikdy nevíte, kdy s budou hodit.

Ilona Kleníková

Ilona Kleníková

editorka a redaktorka Heroine

Vystudovala teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a většinu svého života o kultuře a společnosti píše do novin a časopisů. Pracovala v Hospodářských novinách, deníku Slovo nebo v měsíčníku Premiere. Má ambici pomocí textů přispívat k tomu, aby svět byl lepším, zábavnějším a férovějším místem k životu.

Veronika Hesounová

Veronika Hesounová

editorka Heroine

Dlouhá léta knižní redaktorka, příležitostně překladatelka. Spoluzaložila časopis Plav – měsíčník pro světovou literaturu. Když nepracuje, spí.

Olga Skalková

Olga Skalková

redaktorka portálu Penize.cz

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do divadla, na koncerty, do přírody a objevuje nová místa a zajímavé lidi. A když je to možné, tak jede na lyže.

Lucie Weissová

Lucie Weissová

redaktorka

Vystudovala angličtinu a češtinu na Pedagogické fakultě UK. Na mediálních studiích FSV UK to dotáhla skoro do finále. Začínala jako copywriter a editor v marketingu, teď si rozšiřuje obzory ve vydavatelství NextPage Media. Kromě Finmagu přispívá na web Peníze.cz a do časopisu Heroine. Ráda jí, proto hodně běhá.

Gabriela Knížková

Gabriela Knížková

redaktorka webu Heroine.cz

Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. První novinářské zkušenosti sbírala v Benešovském deníku. Při studiu si vyzkoušela práci v České televizi a v internetovém magazínu DailyStyle. Tři roky působila jako externí redaktorka zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. Volný čas nejradši tráví malováním nebo sezením s přáteli nad vychlazeným pivem. Má ráda klasický rock, malby Gustava Klimta a britský humor.

Radka Zítková

Radka Zítková

editorka Heroine.cz

Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a na Carleton University v Ottawě. V Kanadě poté několik let psala o migraci a sociálních tématech. Téměř deset let pracovala ve zpravodajství České televize, po přeskočení do on-line světa pak jako šéfeditorka a zástupkyně šéfredaktora působila v Aktuálně.cz.

Anna Kotyzová

Anna Kotyzová

projektová manažerka

Na střední studovala módní návrhářství, na vyšší odborné grafický a obalový design a na vysoké mediální studia. A studuje dál. Pracovala jako administrátorka a produktová fotografka e-shopu Látky Mráz, pokračovala jako account manažerka pro Ahold a tiskárnu Amos a jako marketingová specialistka ve firmě AŽD. Když se zrovna neučí nebo nepracuje, má na sobě montérky a tahá s manželem betonovou stěrku po všem, co vidí. S batohem na zádech poznává krásy světa, potápí se a létá.

Renata Lichtenegerová

Renata Lichtenegerová

vedoucí oddělení speciálních projektů

Studovala VOŠP v Praze. Sedm let byla redaktorkou podnikatelského týdeník Profit. Poté se její hlavní pracovní náplň přesunula k přebalovacímu pultu, odkud ale příležitostně psala například pro měsíčník Obchod a finance a vyzkoušela si roli tiskové mluvčí. Aktuálně se zaměřuje především na drobné podnikání a rozhovory se zajímavými lidmi. Má dvě báječné dcery a stejný počet velmi drzých ovcí. O víkendech pije plzeňské pivo, hraje v country kapele a lítá po lese.

Sabina Coufalová

Sabina Coufalová

vedoucí marketingu

Vystudovala sociologii, sociální politiku a sociální práci a sdružená uměnovědná studia na Masarykově univerzitě, kde pak několik let analyzovala terciární vzdělávání. Věnovala se PR a marketingu kulturních projektů. Propagovala Flédu, MeetFactory a Aerofilms, vedla festival Okolojeles, psala pro Full Moon. Odpočine si na kole, ve vodě a při zalévání kytek a čtení. Myslí si, že svou prací zlepší svět.

Maria Pyatkina

Maria Pyatkina

marketingová manažerka

Po maturitě se přestěhovala z Ruska do Prahy, vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Ve studiu a kariéře spojovala média a hudbu. Pracovala na TV Óčko, v české pobočce Warner Music a v hudebním časopise Full Moon. Má na kontě ocenění za hudební publicistiku. Teď pomáhá šířit slávu časopisu Heroine a dalších titulů NextPage Media. Miluje tanec a všechno kolem Španělská, hlásí se k feminismu.

Denisa Olšavská

Denisa Olšavská

obchodní zástupce

Obchodní a manažerské zkušenosti získávala v tištěných i online mediích v Bratislavě a Praze. Do NextPage Media přišla zúročit zejména zkušenosti z osmi let, kdy vedla obchodní tým vydavatelství Burda a podílela se na rozvoji lifestylových titulů Apetit, Elle Decoration, Marianne bydlení, Marianne Venkov a styl a spolupracovala na velkých projektech a eventech, jako jsou Dny Marianne a Apetit piknik. Fotí, má ráda zdravé a kvalitní jídlo, miluje běh, kolo, moře a svou rodinu.

Daniel Štáfek

Daniel Štáfek

obchodní zástupce

Obchodní zkušenosti postupně sbíral v Mediatelu, Seznamu, Slevomatu a Mladé frontě. Miluje cestování a kavárny. Sbírá bankovky a mince.

Martina Hofierková

Martina Hofierková

obchodní zástupce

Vystudovala obchodní akademii, už při škole se věnovala hostessingu a promotérství. V kreativní, leč nestálé profesi vydržela i nějaký čas po studiích. Pak sedm let radila lidem s mobilními telefony a ještě později jako poradce ve fitness centrech a na golfu. V letech 2017–2020 pracovala v obchodním oddělení vydavatelství Mladá fronta a nyní obchoduje pro Heroinu a Finmag. Zajímá ji móda, ráda běhá, chodí do fitka a cestuje. Mimo jiné.

Lucie Stará

Lucie Stará

obchodní zástupce

Do vydavatelství Partners Media nastoupila začátkem roku 2020. Stará se primárně o Heroine.cz a o tištěnou Heroine.

Ivana Šureková

Ivana Šureková

obchodný zástupca

Vyštudovala sociálnu psychológiu a masmediálnu komunikáciu. Viac ako desať rokov pracovala v mediálnej agentúre Médea Slovakia, kde zakladala oddelenie PR a online projektov. Popri agentúrnej práci spustila svoj vlastný projekt Zlatá vareška, zameraný na tvorbu videoreceptov, ktorý stále rozvíja. Počas materskej dovolenky vymenila agentúru za médium a stará sa o obchod pre Peniaze.sk. Ak zrovna nepracuje alebo netrávi čas s kamerou v kuchyni, venuje sa rodine, dvom malým synom, či číta knihy alebo sa socializuje s priateľmi.

Tereza Petáková

Tereza Petáková

obchodní zástupce

V médiích pracuje celý život. Vyzkoušela redaktorskou činnost, marketing i obchod. Marketing dělala v Mladé frontě a v Burda International se jako obchodník starala především o titul Marie Claire. Baví ji hledat nová témata a kreativní řešení kampaní. Ve volném čase nejradši běhá ve vysokých horách, chodí na skialpech, jezdí na kole a cestuje.

Gabriela Fedorová

Gabriela Fedorová

manažerka back office

Vystudovala střední školu pro administrativu Evropské unie. Tři roky žila ve Španělsku a živila se „tetováním“ hennou. Po návratu do Česka se starala o logistiku a fakturaci ve firmě dovážející finské barvy. Fakturaci a všechno s ní spojená později zařizovala v jedné mediální agentuře a pokračuje v tom i v NextPage Media. Léto na kole a inlinech, zima na lyžích nebo v saunách a wellness. Má ráda sushi a bílé víno. Zajímám se o zdravý životní styl, jenže… čokoška.

Petra Vansová

Petra Vansová

back office asistent

Vystudovala střední školu se zaměřením na propagaci a reklamu. Od roku 2003 se orientuje na polygrafii a tiskovou produkci. Volný čas nejraději tráví v přírodě a na výletech se svým čtyřnohým parťákem. Ráda si vychutná dobré víno.

Marek Teiml

Marek Teiml

hlavní programátor

První řádky kódu ťukal na střední. Po studiu Technické univerzity v Liberci byl několik let na Ministerstvu obrany. V roce 2000 byl u založení Peníze.cz, pro které pak pracoval skoro sedm let, programoval e-commerce aplikací a vedl IT tým. Víc než tři roky pracoval ve společnosti Euronews jako ředitel IT a pak se vrátil na Peníze.cz, už pod hlavičkou Partners media. Ve volném čase se věnuje rodině. Baví ho cestování, sledování špičkových sportovních výkonů a kvalitních filmů. Zajímá se o internet, nové technologie, programování, politiku a vesmír. Rekreačně provozuje lyžování, plavání, jízdu na kole, trochu víc stolní tenis. Nekouří, moc nepije, nehraje šachy a nejí uzený jazyk.

Pavel Slavík

Pavel Slavík

programátor

Vystudoval PB – VOŠ a střední školu managementu, obor aplikace výpočetní techniky. Během studia docházel v rámci školní praxe do redakce serveru Peníze.cz a po ukončení studií se stal nejprve jejím asistentem a později nepostradatelným programátorem. Ve volném čase nejraději sportuje, hraje badminton, jezdí na kole a v zimě lyžuje.

Miloš Voborník

Miloš Voborník

programátor

První webovky postavil v roce 2003 a už od té doby měl jasno, čemu se chce věnovat. Vystudoval informační management na Fakultě informatiky a managementu královéhradecké univerzity, na Erasmu strávil semestr na Universidad Politécnica de Madrid a po škole před nástupem do NextPage Media sbíral zkušenosti s vývojem a navrhováním rozsáhlých webových systémů a aplikací v korporátech. Volný čas tráví s rodinou nebo běhá po horách. Roky bubnoval v kapele a fotografuje.

Naďa Ryšánková

Naďa Ryšánková

UI designérka

Už jako malá si kreslila na děrné štítky a snila o vzrušující práci za počítačem po vzoru rodičů. Její kariéra začala brigádou v Blanických strojírnách ve Vlašimi, kde kreativním způsobem lepila priorizační nálepky na technické nákresy strojníků. Po vystudování reklamní grafiky se naučila s Photoshopem a nastoupila do výkonnostní agentury jako vedoucí webdesignérského oddělení. Po rodičovské dovolené odešla vstříc zářné budoucnosti po své volné noze. Od roku 2012 dává tvář webům vydavatelství Partners media – Finmag.cz, Peníze.cz a Heroine.cz.

Jana Urbánková

Jana Urbánková

grafička

Vystudovala střední zdravotnickou školu, ale náhoda nebo osud ji zavály ke grafice, které se věnuje přes dvě desetiletí. Jako grafička a později artdirektorka připravovala filmový časopis Premiere, artdirektorkou (a občasným psavcem) byla dvanáct let v Ženě a životě. Spolupracuje s parfumerií Marionnaud a vymýšlí podobu časopisu Heroine. Pokud se nevěnuje grafice, prohání se ve válečném Jeepu Willys po kopcích, pobíhá po lese se stafbulíkem Mínou, zalévá zahradu nebo servíruje francouzské, italské či vietnamské pokrmy z vlastní kuchyně.

Vojtěch Wagner

Vojtěch Wagner

grafik

Po absolvovaní grafické školy nastoupil jako grafik do agentury Ogilvy, následně působil jako art director v agentuře Akcent. Nyní působí na volné noze. V Partners media je odpovědný za vizuální podobu časopisu Finmag. Když nepracuje, běhá. V zimě na lyžích, v létě klasicky.

Anna Setinská

Anna Setinská

grafička

Narodila se jako dyslektik – ale s tužkou v ruce. Blok a tužka ji provázejí celý život. Blok časem nahradily desky s jablkem, z tužky myš a přibyly křeče v zápěstí – a spousta krásné práce. Začínala jako fotoeditorka, grafička, art direktorka, od lifestylového časopisu prošla přes reklamku zase zpátky k časopisům, které ji táhnou nejvíc. Miluje vodu, hory, zvířenu všeho druhu. A taky dobré jídlo.